Buty piłkarskie – czym one są?

Buty piłkarskie lub buty piłkarskie to buty noszone podczas stowarzyszeń piłkarskich. Posiadają ćwieki na podeszwie zewnętrznej i są używane na boiskach trawiastych. W Ameryce Północnej nazywa się je knagami. Oto, co robią: zapewniają przyczepność na boisku. Podeszwy zewnętrzne butów piłkarskich są zwykle wykonane z gumy lub plastiku, a cholewki są zwykle wykonane ze skóry.

Para butów piłkarskich została zaprojektowana tak, aby ściśle przylegała do ciała. Dzieje się tak, ponieważ skóra K będzie się znacznie rozciągać, więc dokładne dopasowanie jest niezbędne dla dobrego wyczucia piłki podczas gry. Ponadto palce buta nie powinny uciskać cholewki. Jeśli kupujesz parę dla siebie, upewnij się, że ma odpowiedni rozmiar.

Tradycyjne buty piłkarskie wykonane są ze skóry kangura. Ten rodzaj skóry jest miękki i wyściełany oraz poprawia dotyk. Niektóre buty wykonane są z innych skór naturalnych, w tym skóry cielęcej. Chociaż skóra cielęca jest mniej elastyczna niż skóra kangura, nadal zapewnia odpowiednią ochronę. Podeszwy butów ze skóry cielęcej są twardsze i dłużej się wdzierają, ale są mniej podatne na zamoczenie.

Obuwie piłkarskie może być używane do gier w hali lub na twardym boisku. Dobra para powinna być również na tyle wygodna, aby poradzić sobie z wielogodzinnym treningiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.